1. Home › 
  2. › 
  3. Een verzekeringsovereenkomst aanbieden en sluiten volgens de regels (niet-leven)

Een verzekeringsovereenkomst aanbieden en sluiten volgens de regels (niet-leven)

Ik schrijf mij in

De tussenpersoon moet zich ervan onthouden deel te nemen aan de promotie of de sluiting van verzekeringsovereenkomsten die klaarblijkelijk strijdig zijn met de toepasselijke regels van Belgisch recht onder meer in verband met het aanbieden en sluiten van deze overeenkomsten. Dit is één van de inschrijvingsvoorwaarden bij de FSMA.

Doelstelling van deze opleiding is de voornaamste toepasselijke regels te herhalen en te verdiepen betreffende het aanbieden en het sluiten van deze overeenkomsten.

 

Categorie Verzekeringen
Niveau Advanced
Leervorm Klassikale opleiding
Hybride

Totale prijs *

Leden: € 480
Niet-leden: € 545
Partners/ BZB: € 480
Incompany: op maat, prijzen op aanvraag

* Heb je recht op een tegemoetkoming of subsidies?
* Prijs: prestatie in het kader van permanente beroepsopleiding, vrijgesteld van BTW

Bijscholingsuren Verzekeringen: 10u sectorspecifiek

Bijscholing

Beschikbare data

30/09/2025 - 09:00u - 12:30u - Een verzekeringsovereenkomst aanbieden en sluiten volgens de regels (niet-leven)

Ik schrijf mij in

Geef ons jouw interesse door indien er geen datum beschikbaar is, de geplande datum voor je niet past en/of deze sessie volzet is. Van zodra een vijftal personen ingeschreven zijn op de interesselijst stellen wij jou een nieuwe datum voor. Jouw inschrijving op de interesselijst is kosteloos en zonder enige verplichting.

Ik schrijf in op de interesselijst

Doelgroep

Deze opleiding is bestemd voor de verzekeringsdistributeurs alsook hun verantwoordelijken voor de distributie en personen in contact met het publiek, ongeacht de verzekeringsproducten die zij aanbieden.

Vereiste voorkennis

Advanced level opleiding: deze opleiding vereist een algemene basiskennis van het onderwerp.

Programma

Deze opleiding bestaat uit een E-learning (afstandsstudie) en een klassikale sessie.  De afstandsstudie, opgesteld onder de vorm van een syllabus (pdf), moet je voor de deelname aan de klassikale sessie doorlopen. In deze klassikale sessie staan praktijkvoorbeelden en oefeningen centraal.

INHOUD

  • Welke zijn de personen die rechtstreeks en onrechtstreeks betrokken zijn door de verzekeringsovereenkomst en wat is hun eventuele rol in het sluiten van de overeenkomst.
  • Welke zijn de wezenlijke bestanddelen van de verzekeringsovereenkomst waarvan de afwezigheid aanleiding kan geven tot de nietigheid van de gesloten overeenkomst.
  • Welke zijn de gevolgen van de nietigheid van de verzekeringsovereenkomst.
  • Wat is de weerslag van de classificatie van de verzekeringen op het sluiten van de verzekeringsovereenkomst. 
  • Hoe en wanneer komt een verzekeringsovereenkomst tot stand volgens de regels van de contractenleer.
  • Hoe en wanneer wordt de verzekeringsovereenkomst gesloten met de wettelijk omschreven formulieren.
  • Welke regels zijn van toepassing bij het sluiten van een verzekeringsovereenkomst op afstand.
  • Hoe kan de gesloten verzekeringsovereenkomst worden bewezen en wat is zijn minimale inhoud.
  • Wat is de draagwijdte van de meldingsplicht van de verzekeringnemer bij het sluiten van de verzekeringsovereenkomst en welke zijn de mogelijke sancties.
  • Voor welke maximumduurtijd mag een verzekeringskomst worden gesloten en welke zijn de wettelijke uitzonderingen.
  • Welke zijn de voornaamste informatieplichten en gedragsregels die de verzekeringsdistributeurs moeten toepassen voor het sluiten van de verzekeringsovereenkomst

PRAKTISCHE INFORMATIE

  • Duurtijd: E-learning (7 uur) + ½ lesdag (3 uren) 
  • Uren van de opleidingsdag: 09:00 tot 12:30
  • Plaats:  Febelfin Academy, Phoenix gebouw - Koning Albert II-laan 19 1210 Brussel
  • Aantal bladzijden syllabus : +- 50 bladzijden
  • Voorbereiding: Doorloop de afstandsstudie alvorens deel te nemen aan de klassikale opleiding. Het interactief moment is bedoeld ter ondersteuning van de kennis opgedaan in de syllabus.
  • Bijscholingsuren: Elke module omvat een online test die bestaat uit meerkeuzevragen. Bijscholingsuren worden pas toegekend indien je slaagt voor deze test. Je hebt recht op 2 pogingen om de test te voltooien. Ben je niet geslaagd voor de test (je behaalde minder dan 60%), dan worden geen bijscholingsuren toegekend voor deze module. We raden je daarom aan de test pas te doen wanneer je zeker weet dat je de leerstof beheerst. 
  • Bijscholingsuren: 3 bijscholingsuren voor 3 uur opleiding + 7 bijscholingsuren voor 7 uur E-learning (afstandsstudie) bewezen door te slagen in een test.

Methodologie

Een ‘Klassikale opleiding’ volg je in groep. Je bent samen met de andere deelnemers en de docent aanwezig op een afgesproken tijdstip in hetzelfde leslokaal. Er is mogelijkheid tot interactie en feedback, zowel van de deelnemers naar de docent toe als omgekeerd. Het lesmateriaal bestaat als basis uit een presentatie via het MyFA leerplatform , aangevuld met diversen zoals (digitale syllabus, presentatie, audiovisuele fragmenten, …).



Type opleiding: Hybride

Tijdens onze hybride opleidingen bieden we een combinatie aan van interactieve zelfstudie en een praktijkgerichte sessie in groep. De zelfstudie bestaat uit een e-learningmodule met theorie, video en quizvragen. Tijdens het groepsmoment ligt de focus op het inoefenen van de materie en het werken met cases uit de praktijk.

Opleidingsmateriaal:

  • Syllabus
  • Oefenplatform met trainingsvragen
  • Powerpointpresentatie

Docenten

Patsy Lea E Van Olmen
Insurances